Краснуха

Краснуха - це безпечне для дітей інфекційне вірусне захворювання. Оскільки сприйнятливість до хвороби не велика, нею хворіють не всі діти. Зазвичай хворіють на краснуху між другим і дев'ятим роком життя, частіше взимку і навесні.

Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом, рідше через інфіковані предмети.
Інкубаційний період становить 14-21 день.

Після перенесеного захворювання розвивається довічний імунітет, проте його напруженість з віком і під впливом різних обставин, може падати. Таким чином, перенесене в дитинстві захворювання краснухою не може служити 100% гарантією від повторного захворювання.



Найбільш характерним симптомом захворювання є висип. Зрідка в початковій стадії з'являється нежить і головний біль. Типово збільшення потиличних і шийних лімфовузлів. Поява висипки спочатку на обличчі і шиї, а потім протягом 24 годин на тулубі може супроводжуватися невеликим підвищенням температури до 38-38,5. Висипання являє собою безліч яскраво-червоних плям, що зникають звичайно через 3 дні.

У зв'язку з тим, що діагностика краснухи скрутний (багато захворювань викликають висип, схожу на краснушной; а краснуха часто буває нерозпізнані) у всіх спірних випадках рекомендується робити аналіз крові на антитіла.
Ускладнення
Як і будь-яке вірусне захворювання, може дати ускладнення на мозок (енцефаліт- 1 на 5000 випадків, менінгіт). Ці ускладнення частіше зустрічаються у дорослих.

Якщо майбутня мати захворіє на краснуху в перші місяці вагітності, існує ризик розвитку каліцтв плоду. Вплив вірусу краснухи може спричинити за собою порок серця, катаракту, глухоту, ураження головного мозку. Вагітність може закінчиться викиднем або мертвонародження.

Артралгія і артрит - це ускладнення зустрічається в основному у дорослих жінок.

Вакцинація

Ефективність вакцинації - 96%

Тривалість дії - більше 12 років

Побічні ефекти

У більшості дітей прищепні реакції не виникають. Іноді може відзначатися підвищення температури тіла (з 4 по 12-й день після вакцинації), легке нездужання протягом 1-2 днів. Іноді короткочасне (2-3 дні) незначне збільшення привушних слинних залоз. Серйозні ускладнення вкрай рідкісні. Вони можуть включати судоми на тлі лихоманки, у схильних до них дітей; виражену алергічну реакцію. Вкрай рідко може розвинутися легко протікає асептичний менінгіт. До дуже рідкісних ускладнень відноситься також енцефаліт і паротит.

Перелік вакцин

Рудивакс
Вакцина для профілактики краснухи
Aventis Pasteur, Франція

Склад: живий аттенуіровані вірус краснухи (штам Wistar RA 27/3M) - 1000 ЦПД/1 доза


Джерела:


  1. http://megasite.in.ua/41164-shheplennya-proti-krasnuhi.html

Комментариев нет:

Отправить комментарий