Вітряна віспа

 Вітряна віспа — це інфекційне захворювання, яке в дитячому віці протікає в досить легкій формі; у грудних дітей, дорослих, а також людей з ослабленим імунітетом хвороба може приймати набагато більш важкі форми. Вітрянка зазвичай передається повітряно-крапельним шляхом. Після контакту з хворим може пройти від 10 до 21 днів, перш ніж з’являться симптоми захворювання. Інфекційний період починається за пару днів до появи характерних висипань на шкірі і триває до тих пір, поки нові нариви не перестануть з’являтися, а старі покриються кіркою.

Ускладнення можуть бути специфічними і внаслідок приєднання
бактеріальної інфекції:
-    запалення верхніх дихальних шляхів: ларинготрахеобронхіт, пневмонія, несправжній круп;
-    ураження нервової системи: енцефаліт, енцефаломієліт, менінгоенцефаліт, мієліт, полінейропатія, неврит зорового нерва, параліч лицьового нерва;
-    бактеріальні ускладнення : бульбозна стрептодермія, флегмона, абсцес, імпетиго, лімфаденіт, стоматит, кон’юктевіт, кератит,бешиха, сепсис;
-    розлади з боку внутрішніх органів: легень, печінки, селезінки, нирок, серця.
Серйозні ускладнення в переважній більшості випадків виникають у дітей з імунодефіцит ними станами.



Вітряна віспа – не безневинне захворювання, як багато хто вважає, адже від енцефалітів, пневмоній, отитів страждають тисячі дітей, і, що найстрашніше, мають місце летальні випадки. А перехворівши на вітрянку в дитинстві, щонайменше 15-20% людей у віці після 50 років мають ризик, що вірус проявиться оперезувальним лишаєм.
З метою уникнення тяжких ускладнень, які, за статистикою, виникають у 5 випадках зі 100 після вітряної віспи, в деяких країнах проводять обов’язкові щеплення.
  
В Японії, Республіці Корея, в США і низці країн Європи відповідно до затвердженого календарем щеплень, дитяче населення(до 18 років включно) вакцинують в обов’язковому порядку проти вітряної віспи.
Для профілактики вітряної віспи у світі існують як моно так і комбіновані вакцини, до складу яких, крім компонента проти вітряної віспи, входять коровий, паротит ний та проти краснухи.
В Україні вакцину проти вітряної віспи застосовують для пацієнтів з високим ризиком виникнення та тяжкого перебігу цього інфекційного захворювання та за власним бажанням пацієнта. 

Джерела:


  1. http://oblzdrav.mk.gov.ua/nfektsiyni-chvorobi/v-tryana-v-spa-prof-laktika.html



Комментариев нет:

Отправить комментарий