Вірус гепатит В

За даними ВООЗ у світі 2 млрд людей інфіковано вірусом гепатиту В (HBV), з них приблизно 350 млн — хронічні носії цього вірусу, які є джерелом інфікування інших людей та мають високий ризик розвитку цирозу або раку печінки.

 У світі щорічно реєструється 4 млн випадків гострого ВГВ та близько 1 млн смертей, пов’язаних із цією хворобою. Один із шляхів передачі HBV — від матері до дитини. До впровадження вакцинації у більшості дітей, народжених від HBsAg-позитивних матерів, спостерігався розвиток хронічного ВГВ.

Тому ВООЗ рекомендовано проводити щеплення від HBV всім новонародженим (протягом 24 год після народження), навіть у країнах з низьким рівнем захворюваності ВГВ.

В Україні імунізації моновалентною вакциною проти HBV підлягають усі новонароджені: від HBsAg-позитивних (або з невизначеним HBsAg-статусом) матерів — протягом перших 12 год життя, від HBsAg-негативних — протягом перших місяців життя або в поєднанні зі щепленням проти кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту.

 Також у розділі 3 Календаря профілактичних щеплень в Українівизначені групи ризику серед населення, яким рекомендовано щеплення проти HBV:

  •     медичні працівники, студенти середніх та вищих навчальних закладів, які за родом своєї професійної діяльності мають контакт з кров’ю, її препаратами та здійснюють парентеральні маніпуляції; 
  • особи, які контактували з хворими на ВГВ;
  •     реципієнти донорської крові та її препаратів;
  •     члени родин, у яких є хворі та носії ВГВ;
  •     пацієнти із хронічними захворюваннями печінки та ті, які підлягають плановому оперативному втручанню, а також діти в дитячих будинках та будинках дитини.

Глобальний консультативний комітет ВООЗ щодо безпеки вакцин підтвердив, що користь від використання вакцини проти HBV значно більша, ніж ризики.


Профілактика гепатиту В: Попередження парентерального механізму та його шляхів передачі є одним з ефективних неспецифічних засобів профілактики гепатиту В.Запобігання штучних парентеральних шляхів передачі вірусу гепатиту В передбачає:

    дослідження усіх донорів крові, органів, тканин, сперми на наявність трансаміназ;
    переливання тільки обстеженої консервованої крові;




Профілактика природних шляхів гепатиту В здійснюється проведенням санітарно-освітньої роботи перш за все з представниками груп ризику (підлітки та особи які мають безладні гетеро-та гомосексуальні стосунки, медичні працівники). Передача вірусу гепатиту В від інфікованої матері до дитини у 80-95% вдається запобігти шляхом своєчасної імунізації новонародженої дитини. Таким дітям у перші 12 годин після народження вводять в верхню бокову ділянку стегна 0,5 мл. гамаглобуліну ГБ, а в другу нижню 0,5 мл. вакцини, через 1 місяць вводять 0,5 мл. вакцини і через 6 місяців – 0.5 мл. вакцини.


Джерела :
  1.  http://www.umj.com.ua/article/5884/vakcinaciya-za-vikom-stan-kolektivnogo-imunitetu-ta-antivakcinalni-kampanii-suchasna-situaciya-v-ukraini
  2. http://www.zakarpat-ses.gov.ua/korisna-nformaczya/93-do-vsesvtnogo-dnya-borotbi-z-vrusnimi-gepatitami-vrusn-gepatiti-ta-x-proflaktika

Комментариев нет:

Отправить комментарий