Гемофільна інфекція

За даними ВООЗ гемофільна інфекція( Hib-інфекція) є однією з 5 основних причин смертності дітей віком 1 міс — 5 років. Щорічно у світі реєструється 2 млн випадків  цієї інфекції, 15–50% бактеріальних менінгітів, спричинених гемофільною інфекцією, та 400–700 тис. смертей від неї. В Україні щорічно діагностується 140 летальних випадків серед дітей віком до 5 років від пневмонії, ймовірно, 10–15% з яких викликані гемофільною інфекцію.

Профілактика Hib-захворювань включає:
 
1. Грудне вигодовування (забезпечує понад 90% захисту від інвазивних Hib-захворювань серед дітей до 6 місяців життя).


2. Антимікробна профілактика (проводиться для еридикації носоглоткового носійства Hib в організованих колективах та вогнищах інвазивних Hib захворювань; призначається ріфампіцин по 20 мг/кг/добу в 2 прийоми впродовж 4 діб).


3. Пасивна імунізація( препарати гіперімунного глобуліну для захисту протягом 4-х місяців новонароджених з групи ризику).




4. Активна імунізація вакцинами.

На сьогодні в світі існує декілька різновидностей вакцин проти Hib – інфекції. В Україні зареєстровано такі Hib – вакцини: моновакцина „Акт-Хіб” та комбінована вакцина „Пентаксим” (дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, Hib) фірми Авентіс Пастер (Франція), моновакцина „Хіберикс” та комбінована вакцина „Інфанрикс-гекса” (дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, Hib, гепатит В) фірми ГлаксоСмітКляйн (Бельгія).


Вакцини характеризуються високою профілактичною ефективністю (95-100%). Вони низько реактогенні. Тривалість виявлених антитіл у захисних титрах становить не менше 4-х років. Всі розроблені Hib-вакцини захищають виключно від захворювань, які викликаються H. Influenzae серотип b, але не інших серотипів. Вакцини взаємозамінні, тобто на різних етапах вакцинації, в процесі трикратної імунізації дітей можна використовувати вакцини різних виробників. Hib-вакцини призначені для імунізації дітей віком від 6 тижнів до п'яти років. В основу імунізації покладено такі основні принципи:
  •  Перша доза вакцини вводиться дітям віком 6 тижнів і більше. 

  • Проводиться трикратна імунізація з інтервалом не менше 1 місяця.  

  • Для створення тривалого захисту можлива бустерна імунізація на 2-му році життя.

 Вакцина може вводитись одночасно з такими вакцинами, як АКДП, ОПВ та для профілактики гепатиту В.


Джерела:

  1. http://www.umj.com.ua/article/5884/vakcinaciya-za-vikom-stan-kolektivnogo-imunitetu-ta-antivakcinalni-kampanii-suchasna-situaciya-v-ukraini

Комментариев нет:

Отправить комментарий